wtorek, 3 marca 2015

Projekt IGLOO !

Z pewnością większości z Was myślami blisko do Wiosny ... mi również. Jednak dzisiaj w drodze do lekarza zmroził nas tak lodowaty wiatr, że pomyślałam - nie tak prędko ! Jeszcze pogoda nie raz nas zimno doświadczy i spowoduje gorączkowe dreszcze. Aktualnie za naszym oknem niespodziewanie spadł grad ...
Nie minę się więc bardzo z klimatem dzisiejszego posta, choć wyłamię z potrzeby oglądania wyłącznie wiosennej soczystej zieleni...
Kiedyś wybraliśmy się z małą Kinią zimowo nad nasze polskie morze. Krajobrazy rodem z 'epoki lodowcowej' utrwaliły się w naszej pamięci do dziś. Ten szum i specyficzny hałas powodowany ocieraniem zamarzniętych tafli morskich o siebie - wart posłuchania na żywo. To była ciekawa wyprawa - idealna jako inspiracja do stworzenia miniaturowej wioski w 'krainie lodu'...
Twórczość dziecięca nie podlega stereotypom, o czym pisałam nie raz. I to jest właśnie w niej piękne ! Parę dni temu nauczycielka Kini zadała klasie zadanie - ulepienie Igloo. Temat ciekawy, fajny i nietypowy - choć okazał się dość karkołomnym wyzwaniem dla dziecięcej cierpliwości. Ulepić miniaturowe igloo zbudowane z mikroskopijnych plastelinowych cegiełek - i żeby to się jeszcze 'kupy' trzymało ! To jest coś :) 
Nie będę czarować - pierwsze podejście okazało się klapą ... Igloo lepione z białej masy plastycznej zakupionej w papierniczym - całkowicie wyschło przed zwieńczeniem budowli - i ostatecznie się rozpadło. 

Plastelina Herlitz jest najlepsza ! Nie brudzi rąk i lepi się świetnie - dzięki niej drugie podejście zostało zwieńczone sukcesem.
Powstało igloo oraz jego mieszkaniec. W 'ogrodzie' koniecznie sadzawka z żywym pokarmem - w sam raz do upolowania ;) 
Obok - ku czci nadchodzącej wiosny - buduje się tęczowe igloo sąsiada. Wciąż jest w stanie surowym otwartym ;) - być może tęczowych budynków do Wiosny powstanie w osadzie i więcej :) 

Polecamy ten projekt każdemu, kto pragnie popracować nad precyzją i cierpliwością ! (młodszym dzieciom pomoc rodziców niezbędna :)
Ps. Przy poszukiwaniu inspiracji natrafiłyśmy w sieci na takie CUDO - wersja tęczowego igloo, z tym że na żywo :)

10 komentarzy:

 1. Piękne iglo...i ta foczka :) Extra :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie Wam to wyszło. :)
  A igloo znalezione w sieci zdumiewające!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)
   Przykład z sieci to z kolei świadectwo na dorosłą bogatą wyobraźnię :)

   Usuń
 3. Jak precyzyjnie i pięknie wykonane. Cudowne prace razem tworzycie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat praca nie zespołowa - Autorstwo Kini od początku do końca ... ja się tylko bawię w narratora ;)

   Usuń
 4. Jestem pod wrażeniem! Przepiękne igloo, Eskimos a ta foczka w wodzie- niesamowita!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Foczka też mnie ujmuje ;) ... jak by właśnie wypłynęła do zdjęcia :)

   Usuń
 5. Chyba już sto razy mówiłam, ze uwielbiam do Was zaglądać. Wszystko super :)

  OdpowiedzUsuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...