niedziela, 30 listopada 2014

Wróżby w zaciszu.

Tak nam się w tym roku poukładało, że przygotowania do wielkiego wróżenia andrzejkowego zakończyły się zabawą jedynie w domowym gronie i w domowym zaciszu. 
'Zacisze' to może od razu w cudzysłów wziąć powinnam, bo komplet dzieci w domu u nas z ciszą nie ma nic wspólnego ;)). 
Począwszy od piątku (kiedy to Andrzejki klasowe z poczęstunkiem ominęły zachorowaną Kinię), aż do dziś wieczór - wróżby i zabawa były w toku. Ciszy najmniej było w piątek - jako zadośćuczynienie za nie pójście do szkoły zezwoliłam na andrzejkową 'dyskotekę' domową. Były tańce, ozdoby włóczkowe iście karnawałowe, a nawet włóczkowe konfetti wyrzucane w powietrze z częstotliwością większą niż chęci wysprzątania zeń całej podłogi ... Cały przygotowany słodki poczęstunek przypadł tylko Nam, więc poziom cukru mamy podwyższony ;). Odwiedziła Nas na moment Agnieszka i może wszystko tutaj potwierdzić (choć cukru spożywać nie chciała :) 
Teraz gdy to piszę, wokół panuje długo oczekiwana cisza, więc z perspektywy czasu - wspomnienia z tych 3 dni mam naprawdę bardzo pozytywne !:)) 
Z początku było wielkie rozczarowanie, bo się Kinia dość napracowała by wśród koleżanek i kolegów móc sprawdzić swoje własnoręcznie wykonane wróżby ... choroba nie wybiera i dane nam było za to rodzinnie przetestować Jej pomysły parokrotnie:
- losowanie imion jako miłości naszego życia...
- losowanie prezentu urodzinowego jaki otrzymamy w tym roku ...
- losowanie zawodu jaki będziemy wykonywać.
(okazało się że wszystko jeszcze przed nami ... ja mogę być jeźdzcem, a mój mąż fryzjerem ;))

W powietrzu co czas jakiś pojawiały się kolorowe skrawki włóczkowe i wyglądało to dość magicznie :) (taki prosty patent a daje wiele frajdy ... od razu szepnę że sprząta się dużo łatwiej niż papierowe konfetti , bo włóczki zamiatane przyczepiają się do siebie nawzajem :)


Na cześć naszej 'domówki' Kinia stworzyła ilustrację, na której widać że choroba nie musi tak ograniczać - przy odrobinie wyobraźni można się unieść ponad szarą przyziemność :)
Żyrandol pokojowy otrzymał nową szatę, z którą nie rozstaniemy się chyba aż do Sylwestra ;)


Kinia była wodzirejem i każdemu mówiła co i jak ... byli u nas też Dziadkowie i to właśnie Dziadek jest autorem większości przedstawionych tu dzisiaj zdjęć.

Odpoczynkiem po kreatywnej i szaleńczej zabawie jest wyciszenie przed telefonem ... kto tego nie zna w tych czasach ... ten się nie zna ;)).
A po tylu słodyczach nawet widelec stanął dęba i nie chciał trafiać z objadem do buzi ;)

18 komentarzy:

 1. Bardzo fajne te Wasze wróżby :) Dużo ciekawych zdjęć, zazdrościmy i to bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazuje się że wróżenie to świetna zabawa ... nie tylko w Andrzejki :) - zachęcamy więc do całorocznych rodzinnych 'domówek' w tym stylu ;))

   Usuń
 2. To musiała być świetna zabawa! :))
  Widać po dzieciach, że naprawdę miło spędzili czas... najważniejsze, że ten weekend nie był spędzony w pozamykanych pokojach przed komputerami jak to często obserwuję u swoich znajomych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nam się czasem zdarza komputer w zamkniętym pokoju ;)), choć to prawda że staramy się tego unikać i czas zagospodarowywać wspólną kreatywną zabawą :)

   Usuń
 3. No i dobrze, no i cudnie!
  A może nawet lepiej, niż dobrze! Bo rodzina najważniejsza :-)
  No i świetna zabawa, oczywiście ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i to jest właśnie cudne do życia podejście !!! :-)

   Usuń
 4. Energia i żywioł, i jeszcze uwiecznione przez Dziadka! Bardzo podoba mi się latająca włóczka i obrazek z uniesieniem się ponad rzeczywistość ;-)
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <3 Te włóczkowe wariacje jakoś nam weszły w krew ostatnio :-) Pozdrawiamy Was cieplutko !

   Usuń
 5. Ależ Wy jesteście z Kinią do siebie niesłychanie podobne!
  My przespaliśmy Andrzejki w łóżku z gorączką niestety, ale nadrobimy innym razem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym podobieństwem to u nas tak że Kinia to raczej tatowa, a Fifi mamowy ;) ... być może nasze dziewczyńskie włosy dają to podobieństwo na pierwszy rzut oka ... ? :) Choroba nie wybiera niestety, ale okazji na dobrą zabawę będziecie mieli jeszcze mnóstwo - jak okrągły jest rok cały !:)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. ... jeszcze pojedyncze pasemka kolorowych włóczek odnajduję tu i tam ... ;)

   Usuń
 7. Mama i córka jak dwie krople wody! :)
  Widać, że impreza udana. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm ... może i faktycznie coś w tym podobieństwie jest ... ? ;)
   Bez planu, zupełny żywioł ... czasem z przykrych sytuacji (choroba) można wyczarować radosne chwile :-)

   Usuń
 8. Gdy tak patrzę na te zabawy, wróżby na zdjęciach, przypominają mi się moje andrzejki w szkole podstawowej :) Niektóre zabawy były podobne - szczególne to serce z imionami :) Teraz to już dawno sobie nie wróżyłam, nawet zwykłym woskiem nie pamiętam kiedy ostatnio wróżyłam - ale było to dość dawno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieci dają nam - rodzicom szansę na powtórki i przypomnienia tych wszystkich dziecięcych zabaw i przyjemności :)

   Usuń
 9. O tak, potwierdzam! ;-) Przybyłam, zobaczyłam i herbatkę wypiłam. Miałam okazję zobaczyć rozkręcającą się dopiero imprezę andrzejkową. Dzieciaki pełne energii, wesołe i tak niewiele potrzeba im było do dobrej zabawy! Urocza rodzinka. Miło było być u Was gościem, również w realu :-) Pozdrawiam serdecznie. Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po znajomości wirtualnej - realne odwiedziny to bardzo fajna sprawa :-) Miło było Cię gościć, tym razem w mocnym i wesołym składzie :)

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...