sobota, 6 grudnia 2014

małe Radości . . .

Takie mamy czasy. Bliższy oku komputer, a dłoniom klawiatura niż kartka i pióro ...
Kiedyś to tak realnie jakoś ludziom do ludzi bliżej było. Moi rodzice co roku słali na Święta kartki. Do każdego bliskiego sercu, a odległego drogą mierzoną w km. Wszystkie wypisane ręcznie i od serca. Tak też robią po dzień dzisiejszy. I choć wraz z bratem jako dzieci przez różne etapy przechodziliśmy, choć komputeryzacja nas nie ominęła ( i teraz też zamiast pisać odręczny pamiętnik, klepię na klawiaturze ten oto post ;) - to wspomnienia te i obserwacje nie pozostały nam obojętne. Z każdych wakacji od brata otrzymuję pamiątkową pocztówkę, których stosik gromadzę ' na pamiątkę '. To nie e-mail bądź sms, który ginie w gąszczu innych - to papierowa pamiątka 'na zawsze'. Doceniam takie detale, gesty, małe Radości ... Celebrację, pamięć, poświęcony czas.Wierzę w to że czasem mniej oznacza więcej - tego też staram się nauczyć moje dzieci. Nie wiem co z tego wyniosą w swoją dorosłość - mam jednak nadzieję że im także obojętne to się nie stanie.
I to nie tak że zawsze słałam w Świat karteczkowe życzenia ... Szczerze pisząc w tym roku odczuwam tego wyjątkową potrzebę. Być może sprawia to fakt, że tworzenie samych kartek daje mi tak wiele Radości...? 

Naturalnie więc pragnę tą Radością podzielić się z innymi ...? Tak czy inaczej są we mnie zakorzenione wartości i chęci ... Karteczki ślemy w tym roku i my ! Wszystkie wypisane ręcznie i z odręcznymi rysunkami Kini. Dla rodziny, bliskich, znajomych, dla ... potrzebujących.
Piękną inicjatywę wymyśliła Mama z bloga Zabawy z N. Kartka świąteczna dla dzieci z Azji - zachęcam do podczytania. My dołączamy.  Kinia aż podskoczyła z chęci wzięcia się od razu do pisania i malowania. Wiem że 2 nasze pocztówki nie są w stanie uszczęśliwić wszystkich potrzebujących dzieci ... jednak gdyby nas - ślących - zebrała się wielka ekipa - o ile więcej buzi zyskałoby uśmiech ... ? :-) Czasu jest malutko, trochę tak na ostatnią chwilę, jednak (z dzisiejszego wywiadu na poczcie wynika:) do 11 grudnia można listy nadawać aby dotarły na czas. Zachęcam i Was do stworzenia karteczek rodzinnie - to nie tylko wspaniała kreatywna zabawa, ale także doskonała nauka dla dzieci :empatii, wrażliwości o którą nie raz tak ciężko...
I tak sobie z Kinią dumałyśmy w temacie ... Czego życzyć potrzebującym ?... Osieroconym lub chorym ... ? Radości ! To piękny stan ducha, który koloruje szarą rzeczywistość, góry przenosi, nie raz ozdrawia ... Miły gest sprawia, że nie czują się (choć przez chwilę) samotni. Jest bowiem ktoś kto o Nich ciepło pomyślał ... Wystarczy drobnostka - ręcznie wypisane życzenia. To one zostają na pamiątkę i mogą wywoływać uśmiechy za każdym razem gdy po nie sięgniemy.
I tak jeszcze sobie pomyślałam - z tym słaniem to inicjatywa wspaniała nie tylko od Święta ! :)

15 komentarzy:

 1. Piękna i szlachetna inicjatywa. Mam nadzieje, że coś wymyślę, choć takich zdolności jak "Drużyna Arcydziełko" nie mam :) Ale liczy się pomoc!
  Przepiękne kartki świąteczne, po protu cudo! Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - liczą się chęci, gesty i pomoc sama w sobie :) Wspaniale że pomyślisz ! :)
   Dziękuję ♥

   Usuń
 2. Ja również będę słała kartki, a nawet najbliższym znajomym małe upominki. Myślę, że warto wrócić do tej tradycji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To piękna tradycja - sama Radość dla ślących i otrzymujących ! :)

   Usuń
 3. Hohohoh fajna inicjatywa, gdy powiedziałam Zosi bardzo jej się spodobało, właśnie tworzy - wiem, wiem, że już późno ale co zrobić potrzeba robienia silniejsza od potrzeby spania, jak kartki będą gotowe pokażemy, dobrej nocy dziewczyny i chłopaki też :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę że nasze dziewczyny by się dogadały :) Późno nie późno ... gdy potrzeba mocna można i nie spać noc całą ;)) - rozumiemy doskonale Wasz zapał, podziwiamy i cieszymy się ! Wspaniale że dołączycie do słania uśmiechów dzieciom :-)

   Usuń
 4. Przepiękne, ale Ty już wiesz, że Twoje grafiki mnie zachwycają. Też tworzę kartki, ale bardziej rękodzielniczo :) W tym roku więc Ci co otrzymają kartki, dostaną takie z tysiącem odcisków moich palców ;) choć mam nadzieję, że niewidocznych... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie ręcznie wykonane kartki to kwintesencja oryginalności - nigdy dwie identyczne się nie zdarzą - i to jest piękne !:) Z pewnością zachwycą Twoich bliskich - będą mieli cudną pamiątkę zakrapianą uśmiechem :-) Dziękuję za miłe słowa ♥

   Usuń
 5. świetna kartka... :) takiej na poczcie się nie kupi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialna kartka :) Robiliśmy kartki podobne w te święta tyle, że haftowane:) Wyszły na prawdę świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dobrze że technik i możliwości jest tak wiele !:)

   Usuń
 7. To ja też poproszę taką kartkę. A nawet dwie! Bo mi się bardzo podobają :-) Kolejna herbatka i - dobijemy targu ;-) Pozdrawiam sąsiadko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy herbatce transakcja z pewnością będzie udana ! :-) Zapraszamy - wkrótce otwarcie ! ;) PozdrawiaMy :)

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...