czwartek, 23 lipca 2015

Pamiątka ' Z Natury '

 Każda pora roku (prócz mroźnej i śnieżnej Zimy) jest dobra aby założyć Zielnik. 
Tworzenie Zielnika to doskonały pretekst do rodzinnych długich spacerów, bez marudzenia i z pozytywnym nastawieniem na poszukiwanie naturalnych skarbów ... a następnie do kreatywnego spędzenia czasu nad obmyślaniem dla tych skarbów pięknej oprawy.
Zakładanie Zielnika to także Nauka gatunków roślin oraz Pamiątka. Taka pamiątka, którą jak album ze zdjęciami - można oglądać potem wspólnie siedząc na kanapie w długie zimowe wieczory.


 Taki Zielnik formę może mieć bardzo różną. Ogranicza nas jedynie nasza ... Wyobraźnia :) 
Może to być album do zdjęć z poprzyklejanymi na kartkach okazami; może to być segregator z kartami opisującymi każdą z roślin. Na kartach tych można pisać komentarze i rysować scenki; można też powklejać zdjęcia z naszych  ' zielnikowych wypraw ' !

 Aby stworzyć Zielnik przydatne mogą stać się wszelkie Przewodniki czy Albumy ilustrujące i opisujące gatunki drzew, krzewów bądź kwiatów. Najważniejszy jednak w tym wszystkim jest wspólnie spędzony czas i Pozytywna Ocena Efektów Końcowych wspólnej pracy :-)
Peesik. 
Ten wpis jest świadectwem na to, że produkcja Arcydziełek trwa. Pomimo że Nas tutaj tak mało ostatnio ... W planach na najbliższy czas mam kolejne i zaległe wpisy.
Niech żyją Wakacje !!! :-)

8 komentarzy:

 1. bardzo dobry pomysł z tym zielnikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj pamiętam ile wcześniej suszyłam roślin, wklejałam, opisywałam i uczyłam się ...
  no i tak już zostało - teraz to nasza branża :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie ! :D Wiedza przydatna zawodowo, ale i hobbistycznie :) ... a dla dziecka to po prostu pełna ciekawostek zabawa.

   Usuń
 3. Świetny pomysł na zabawę z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonały :) - zwłaszcza że posiada i walory edukacyjne :)

   Usuń
 4. Zielnik kojarzy mi się z dzieciństwem. Na pewno będę taki wykonywać ze swoimi dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ... kiedyś nie było tylu pięknych książek i niezwykłych wydawnictw ... wyobraźnia pracowała na pełnych obrotach dzięki obserwacji głównie naszego otoczenia. Tworzenie Zielnika było jak pisanie dziennika z tych właśnie obserwacji :) A i kontakt z naturą był częstszy niż obecnie. Dobrze aby nasze dzieci nie ominęły te ważne elementy dzieciństwa :)

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...