niedziela, 29 grudnia 2013

Foto - okruszki

Poświątecznie pozbierane. Foto - okruszki. Nie do zjedzenia...nie do wyrzucenia. Do zagarnięcia i schowania głęboko w serducho...do zamieszczenia na wirtualnych stronicach naszego bloga. Bo po cóż powstał, jak nie między innymi po to...by pomóc nam zachować cenne fragmenty z naszej codzienności. Ujęcia naszych kreatywnych pomysłów i chwil razem spędzonych. Mniej lub bardziej udanych - a jednak takich co cieszą najmocniej.
Poświąteczne foto - okruszki, ku pamięci tegorocznych, minionych już Świąt:

1 - Kinii światełkowe zmagania :)
2 - Wigilijne słodkości i Fifi tęsknie w nie zapatrzony...
3 - Ciasteczkowy zawrót głowy tzn. kruche ciasteczka mojej i Kinii produkcji
4 - Ciasto - keks, które podczas robienia dosłownie się do nas śmiało :))
5 - Zapomniane przez nas zeszłoroczne Kingusiowe twórczości choinkowe.
Tutaj Stop na chwil parę. Nie pamiętałam, jaką w zeszłym roku Kinia miała świetną zabawę w malowaniu widocznych na zdjęciu ozdób. Przepis na masę jest bardzo prosty! Do wykonania samemu i wypalenia w domowym piekarniku. A więc:
Masę solną należy wykonać wsypując do miski mąkę pszenną i sól w równych proporcjach 1:1 i dolewając wodę w ilości umożliwiającej zagniecenie dobrze lepiącego się ciasta. Ciasto ugnieść, rozwałkować i wyciąć z niego dowolne (w zbliżonych proporcjach) kształty. Najlepiej przy pomocy foremek do ciastek. Jeżeli kształty mają służyć jako zawieszki - koniecznie w każdym z nich wykonać otwór na sznureczek (po zapieczeniu nie będzie to możliwe!).Wyłożyć na blachę z papierem do pieczenia i piec w temp. ok. 200 st....aż do uzyskania rumianego wyglądu. Po wystygnięciu malować farbami - najlepiej akrylowymi. Świetna zabawa i oryginalna ozdoba gwarantowane ;).
6 - Nasza balkonowa mini choinka i mini pomocnik Mikołaja czuwający nad Filipowym łóżeczkiem.
7 - Tasiemkę z dziecięcą galerią arcydziełek zdobią obecnie aniołki, sznury, girlandy...zawieszki...czyli świąteczna naszej galerii odsłona:)
8 - Kinia zdobiąca poduszkowe magnesy dla Fifi. To nowy pomysł. Zamówiony przez nas i wykonany przez babcię. Następne kształty...w trakcie realizacji.
9 i 10 - Prezent do pewnej fioletowej sypialni:), który zawiśnie w oknie. Mobil - dekor wykonany przeze mnie. Pomysł narodził się podczas wykonywania tegorocznych eko - papierowych ozdób choinkowych. W planach mam nowe wzory...już szkice czekają i z kartek poganiają ;)
11 - Mikroklimat na ponure dni...świece + szkło + kamienie.
12 - Nad świecami - opruszone bielą gałęzie, a na nich gwiazdy i serca...gwiazda każda z pierwszą literą naszych imion. K...jak Kinia...  
Na stole wigilijnym 12 potraw było...i powstało 12 powyższych foto - okruszków przypominających nam ten świąteczny czas.
Gdy Nowy Rok nastanie podzielę się tutaj nie tylko życzeniami, ale także mocnym pozytywnym przeczuciem, które mi towarzyszy od poczęcia tego bloga. Mocnymi postanowieniami także;). Brzmi obiecująco na całkiem Nowy Rok, który już za chwil parę nadejdzie.Oczekuję więc z uśmiechem szerokim :-)))).

4 komentarze:

 1. Pieknie powiedziane i pokazane ..fotokruszki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykła z Was Rodzinka :) I jakże inspirująca! Dlatego też nominowałam Cię do Liebster Blog Award.
  Po więcej szczegółów zapraszam do mnie: http://misjamilosci.blogspot.com
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za nominację oraz za miłe słowa:) Postaram się wkrótce sprostać wyzwaniu nominowanej...;)

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...