wtorek, 3 grudnia 2013

Pierwsza Czekajka

Mamoooo ! No kiedy, kiedy, kiedy...proszę... powiedz kiedy to będzie ? Kiedy przyjdzie i przyniesie...zakradnie się po cichutku...na paluszkach, gdy spać będziemy...a może wcale nie nocą, tylko gdy nas nie będzie...w domu. Nie ważne to...ważne to KIEDY? Mamo, powiesz...?
I nie ma znaczenia że codziennie...po parę razy mówić mogę i tak pytania o to KIEDY powracać będą...chyba że? :) 
Powstanie... i w końcu powstała, nazwana przez nas Czekajką, bo pomaga nam Oczekiwać. 
Najpierwsza. Nasza własna...wspólnie stworzona. Nie taki tam czekoladowy kalendarz adwentowy... Kreatywna tablica oczekiwania. Niedoskonała... jednak w srebrze skąpana i w gwiazdy odziana. Stworzona z tego, co znaleźliśmy w szufladach. Cieszy oko, pomaga Oczekiwać :).

A co ważne ! Można Ją kolorować...a nawet trzeba, by 
dni upływające odznaczyć...Imienne koperciątka czekają na listowne wypełnienie (nawiasem pisząc...jeden dziś w nocy został zgarnięty przez Mikołajka:). Dobrze wiedział, że tam na Niego czeka lista życzeń...skąd - nie wiemy - chyba gwiazdy drogę wskazały. I dwa Anioły czuwały...gościa wypatrywały.List przekazany...
''Kochany Mikołaju! Obiecuję. Poczęstunek Ci przygotuję...jak w raju. Tylko są pewne warunki: W zamian za - te wszystkie z mojej listy - podarunki. Pozwól że wymienię:...,...,...I ostatnie to samochód dla mojego brata Filipa:).

Miłego Oczekiwania:)!
Ach! I na koniec...wypada nam Was zachęcić! do stworzenia własnych Czekajek. Możliwości jest - jak zwykle - krocie...Zdecydować się ciężko, więc mała podpowiedź - zdajcie się na inwencję dziecięcą - dzieci wszak wyobraźni cechuje moc:)
W naszej twórczości przydatne były:
- Sztywna pianka jako tablica w wymiarze 40x30 cm (może być tektura z naklejonym na wierzch białym kartonem)
- Gwiazdki - formy do odrysowywania. Nasza to gwiazdka z papieru czerpanego (widoczna na powyższym zdjęciu), mogą być jednak foremki do ciastek...szablony i innne:)
- Kredki, cienkopisy i farba akrylowa w kolorze srebra
- Srebrna taśma do pakowania prezentów...może być także pasmanteryjna lamówka (mi marzyła się czerwona w białe kropeczki...jednak wykorzystałam to co miałam:)
- Cekiny - gwiazdki (mogą być guziki...koraliki...itp)
- Klej
- Kolorowa włóczka
- Koperty
- Zapał do pracy, pozytywna energia i nakłady kreatywnych myśli:)

2 komentarze:

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...