piątek, 18 kwietnia 2014

Florystyczne układanki

Wiosna zdecydowanie sprzyja tej zabawie. Natura nawołuje z każdej strony...Zieleń wybuchła niczym radosne fajerwerki i pnie się ku niebu tysiącem młodych pędów świeżo obrodzonych liśćmi, niekiedy w doborowym towarzystwie wielobarwnego kwiatostanu.
Pozostałe pory roku...? Lato bardzo sprzyja.W pełni swoich barw, wzorów i kwiecistych desenii...Jesień także - na swój złocisto - purpurowy sposób. Co jednak z zimą? Zima za to...najsłabiej się tu sprawdza...gdyż flora wtedy uboga. Jednak dla wytrwałych pasjonatów z wyobraźnią i wówczas znajdzie się nie jeden godny ułożenia element układanki...
Nadeszła Wiosna. Nie chcemy podziwiać jej uroków jedynie na spacerze lub zerkając przez okna...chcemy przynieść ją ze sobą do domów! To dzieje się naturalnie. Bez zastanowienia i większych przygotowań...spacerujesz sobie rodzinnie na tle wiosennej natury i rodzi się taka myśl...Która z dziewczynek nie chciała kiedyś być choć przez chwilę 'kwiaciarką'? Z natury tak mamy że natura nas fascynuje. Kinia moja np (choć sporo chłopięcych upodobań także posiada...) nie przejdzie obojętnie obok choćby jednego kwiatka. Po ostatniej (krótkiej) wyprawie więc nasze parapety toną w kwitnących i zieleniejących zbiorach...którym w ramach zabawy starałyśmy się nadać pasującą u nas formę - jak w układance. Tym lepsza to zabawa im większe poczucie dowolności i faktu że to co ułożymy jest odwracalne. Zabawa formą, kolorem, kształtem, układem, fakturą...można ustawiać, przestawiać, wiązać, ozdabiać...raz tu raz tam, za jakiś czas wcale. Można podziwiać lub naszkicować...namalować bądź sfotografować:) Przydatne staną się tutaj ozdobniki typu: włóczki, tasiemki, piórka, ...tak naprawdę wszystko co wyobraźnia nam podpowie.
Tak powstała wiosenna palemka z malowanym piórem oraz nierozłączna z nią sesja z autorką ;))


Tak powstały zdjęcia naszych florystycznych rozmaitych wariacji...
Oraz zabawa w układanie modelu 'martwej natury'...


A chłopcy? Co z chłopcami w kontekście tej kwiecistej zabawy? Cóż...chłopcy których znam interesują się kwiatkami i naturą...na swój chłopięcy sposób. Naturalne zbiory posłużą im prędzej do wznoszenia nietypowych konstrukcji...jednak to zabawa 'na krótką metę' gdyż naturalna wątłość budulca nie pozwala się zbytnio nacieszyć...i zapał odchodzi w niepamięć. Co bardziej sprytni i mający więcej swobody wynajdują do tego bardzo skuteczny'łącznik' błotny lub gliniany (dostępny od ręki ;). Wtedy mogą powstać np. błotniste wigwamy utkane kwiatami i przeplecione młodymi gałązkami...mieszkanka dla ludków (choćby i Lego:).
U nas więc w tym roku zamiast pisanek - garstka nietypowych układanek ;))
Świąteczne ozdoby tworzymy także - a jakże! ;) Poświątecznie obowiązkowo zdjęciami Was tutaj uraczymy...
Jednak już teraz bez życzeń Was nie zostawimy :)
Świąt radosnych, kolorowych, rodzinnych i raczej wypoczynkowych...
Odpoczywajcie, dużo czytajcie, cieszcie się sobą i dobrą pogodą...
A gdy w ferworze odpoczynku zapałacie chęcią do spacerów i kreatywnych poczynań - polecamy rodzinną zabawę we florystyczne układanki:)

10 komentarzy:

 1. Taka Wiosna urocza z twojej Kini! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polubiła tą rolę więc zapewne stąd tak wiarygodnie ją odegrała ;) Dziękuję!:-)

   Usuń
 2. Zainspirowałaś mnie stokrotkami w kieliszkach, piękne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotki to od A do Z pomysł Kinii :) - takie proste rozwiązania zwykle mają wiele uroku...Dziękujemy :-)

   Usuń
 3. Wesołych świąt Marto - niech się arcydzielsko rozpanoszą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Maryś !:))) i Tobie zaczarowanego czasu świątecznego...:)

   Usuń
 4. Bardzo Mi się podobają te kwiatowe kombinacje, jak już usunę świąteczne akcenty z parapetu to się od Ciebie trochę po-inspiruję, pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam, zapraszam...każde po-inspirowanie u nas bardzo mile widziane, a radość jak u dziecka :D

   Usuń
 5. Wszystko takie piękne :) niesamowite kamienie zdobione plasteliną. Uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :) Zauważyłaś kamienie :)...to niesamowite jak i co podobnie postrzegamy ;) Uściski!

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...