piątek, 8 sierpnia 2014

Mozajki (jak z bajki :)

Kwadrat to kształt jakby magiczny. Kompozycje w niego wpisują się wyjątkowo. Kwadratowe kafelki, mozajki, mandale (inaczej - symbole) ... a nawet i rozmaite rysunki / rysunkowe historyjki.
Kwadratowe karteczki kolorowe królują u nas jako podstawa do 'szybkiego' tworzenia odkąd Kinia chwyciła do rączki pierwszą kredkę. Są zawsze pod ręką - małe i zgrabne. Można wypełniać je jedna po drugiej, a potem na tej bazie stworzyć książeczkę lub ... układankową kompozycję.
Ostatnio przeglądając 'Świat dziewczynek. Bazgrołki i kolorowanki' wydawnictwa Olesiejuk napotkałyśmy na stronę z niezwykle bajkowymi kompozycjami kafelkowymi. Kolorowe i bajkowe wzory zainspirowały nas obie - namówiłam więc Kinię na kolejną mini dekorację do pokoju stworzoną na ich bazie. Dodatkową pomocną książeczką stała się niezwykła kolorowanka z kompozycjami w formie mandali Malebog . Kolorowe karteczki kwadratowe i kredki poszły w ruch ...Powstało 8 kompozycji które to następnie Kinia pokolorowała...W szufladzie znalazłyśmy kwadratową płytkę styropianową przyniesioną kiedyś ze spaceru na pobliską budowę...
Pomalowałyśmy jej brzegi na srebrno aby z daleka nie raziły styropianowe krawędzie ...

Po ułożeniu i przyklejeniu kompozycji powstał 2- stronny obrazek 'mozajkowy'. Zaletą szerokiej płytki styropianowej jest możliwość postawienia jej w każdym miejscu (stoi bez podpory:).

Lubimy sobie czasem pozmieniać drobne detale ozdobne we wnętrzu, poustawiać , popatrzeć i znów przestawić :) 


Dwustronność obrazka stała się więc idealnym elementem wystroju ;)
Gdy Fifi był jeszcze w brzuchu a ściany naszego mieszkania świeciły pustkami wymyśliłyśmy z Kinią dekorację na ścianę do Jej pokoju. Zaczęło się od zapełniania kolorowych kwadratowych karteczek rysunkami i układaniem ich w rozmaitych kombinacjach. Układankę uzupełniłyśmy o kwadratowe materiałowe wycinki rozmaitych materiałów - i tak powstała kompozycja którą Kinia ułożyła i nakleiła na sztywną piankową podstawę. Wyszło o tak:Kompozycja ma już prawie 3 lata, wisiała kiedyś na kawiarenkowej wystawie ... jest już więc dość sfatygowana i co poniektóre elementy wymagają ponownego podklejenia ;).
Polecamy taką kwadratową artystyczną zabawę :) Kwadratowe karteczki mogą być podstawą do rozmaitych rysunków, technik i do wesołej kolorowej zabawy :) Można stworzyć na ich bazie także ciekawe rysunkowe memo... Najbardziej kusi mnie by wymalować takie kolorowe kafelki na szkle w formie mini witrażyków i stworzyć tarasowy mobilek... - do wpisania na listę ;-) Możliwości i pomysłów po prostu krocie ...
Uciekamy teraz na krótki sielski i wiejski wypoczynek - po powrocie naszych twórczych poczynań ciąg dalszy ;)
Do zobaczenia!:)

8 komentarzy:

 1. Oj-piękne te Wasze malutkie światki kafelkowe!
  Tyle inspiracji i pomysłów się nasuwa :)
  Brawo dla Kinii!
  Dla Emila to zdecydowanie zbyt dużo cierpliwości wymagałoby ;)
  Odpoczywajcie na łonie i do usłyszenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Izo :) Bardzo wciąga to kafelkowanie ... już dawno marzyłam o prawdziwej ceramicznej mozajce na fragmencie ściany - póki co mamy więc taki udawany kafelek wyrysowany ;))
   Emil może się zachęci do rysowania karteczkowych historyjek - można z tego zrobić świetne małe książeczki :) i można w każdym momencie zakończyć gdy cierpliwości brak ;)
   Pozdrawiamy cieplutko!

   Usuń
 2. Jak widać niedaleko pada jabłko od jabłoni i już niedługo Twoja Kinia przerośnie Cię umiejętnościami. Chociaż uważam, że talent masz olbrzymi!
  Świetny pomysł z tym karteczkowym patchworkiem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Goni z umiejętnościami, a ja wcale nie uciekam ;) - oby znalazła swoją drogę życiową w tej zakręconej kreatywnej ścieżce :)
   Dziękuję Ci z całego ♥ :)

   Usuń
 3. Wow coś wspaniałego i te kolorki ... super dziewczyny ... naprawdę inspirujecie ... pozdrawiamy ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow ! - to wspaniale że nasze inspiracje inspirują ! :)) Dziękujemy i cieplutko pozdrawiamy i My :)

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...