sobota, 17 maja 2014

Dla Fifi . . .

. . . od Mamy.
2 lata temu po raz drugi nasz świat wywrócił się do góry nogami. Byłeś w centrum całego tego wywrotu - po pierwsze szczęście, ale też i zamieszanie...obawy, radości...chwile zwątpienia i znów radości. W tym czasie tak wiele się działo ... przeprowadzka, nowa szkoła, nowi sąsiedzi, nowe ściany... jakże puste ściany...nowy Ty. Bardzo czekałam, bardzo chciałam i równie chyba bardzo się bałam. Czas pobiegł niezwykle szybko i (jak zwykle) daliśmy radę sobie i przeciwnościom. Jesteś - i jak to dobrze ! JesteśMy. Rodzina dopełniona i kompletna. Tak miało być, a jakże inaczej ? Nasz mały świat się nieco zmienił, za Twoją sprawą powróciły do niego bajkowe obłoki ... znów je dostrzegamy i czasem w nich bujamy... Uwaga Uwaga - przystanek dzieciństwo ! (...i podwójne macierzyństwo;).
. . . od Taty.
2 lata temu dostałem najlepszy prezent urodzinowy świata. Lepszego wymarzyć sobie nie mogłem...Tort nie powstał na czas, o przyjęciu nie było mowy...pojawiłeś się Ty. Niespodziewanie i nieco zbyt szybko - jednak Twój pośpiech był w pełni uzasadniony ;) Od tego momentu co roku możemy dzielić ze sobą tort...tak jak na co dzień dzielimy drobne i większe radości. I co ważne - nie ma mowy aby zdarzyło mi się zapomnieć o Twoich urodzinach (chociaż jedna data w głowie ułożona...;). Malutki trochę chorowałeś i nie wiedziałem jak pomóc, jednak czas leci szybko. Teraz jesteś moim kompanem do przeglądania codziennej prasy motoryzacyjnej. Jak to dobrze ! Wyścigów już sam oglądać nie muszę ... naprawiać zamka, majsterkować w piwnicy. Każda samochodowa przejażdżka ma wiernego pasażera. I kto wie...kto wie...może i kierowca rajdowy mi tutaj rośnie?:)
. . . od Siostry.
Najpierw byłam z Mamą na USG. Przez brzuch widziałyśmy Ciebie i to że jesteś chłopcem. Nie skłamię ... powiedziałam: Nie chcę chłopaka! Chłopaki biją itd...chcę siostrzyczkę...Z czasem przekonałam się (po wielu rozmowach) że braciszkowie też są fajni...Choć gdy wyskoczyłeś na świat strasznie dużo płakałeś i Mama nie miała dla mnie zbyt wiele czasu. Było mi przykro...Trochę się buntowałam, jednak wiele laurek dla Ciebie namalowałam. To lubię robić najbardziej i tak pokazuję że kogoś lubię lub ... kocham.Teraz już jesteś całkiem duży i sporo się spieramy. Zabierasz mi rzeczy i nie lubię tego. Czasem też niszczysz i jest mi przykro ... Jednak gdy trafiłeś do szpitala przywiozłam Ci moją ulubioną żabę - tą o którą spieramy się prawie codziennie. Żebyś szybko wyzdrowiał. Bo bez Ciebie w domu jednak jest jakoś tak nudno, cicho i smuto...Bo wygłupiać razem to my się lubimy bardzo. Nauczyłam Cię przesyłać całusy. I skakać. Tańczymy też wspólnie - całkiem często. Myślę sobie że gdy podrośniesz - dogadamy się całkiem nieźle.
Jutro Fifi obchodzi swoje 2-gie urodziny. Tata Fifi też obchodzi (choć już dawno nie 2-gie ;)...
Tort się robi, przepis na ciasto wisi i pogania; szykujemy się na działkowe piknikowanie (i oby pogoda dopisała!). 
Stworzyłam projekt zaproszeń ... tylko czasu zabrakło by wydrukować:
Kinia z zapałem 2 laurki wyrysowała :Dla Fifi samochód bez kierowcy (bo kierować przecież jeszcze nie może;)), dla Taty samochód z kierowcą, pasażerem i dopingiem;)...a to powyżej to moje narożne okienko rysunkowe pokolorowane przez autorkę całości :).
Tata otrzymał pisemne życzenia następujące: 
Dużo Radości, spełnionych marzeń. I żebyś był jak w limuzynie. Sławny i szczęśliwy. : D
Fifi nie ma na laurce życzeń, tylko rysunek (bo przecież czytać nie potrafi...:).
Na koniec o grafikach słowo ...
To takie małe zapowiedzi nowych wzorów i pomysłów które szykuję - więcej o każdym z nich do poczytania TUTAJ.
Biegnę w wir dalszych przygotowań! Relacja oczywiście nastąpi ;).

8 komentarzy:

 1. Oby zawsze świeciło Twoim chłopakom słońce i przepełniala codzienna radość!!!

  Ps to jest niesamowite móc dzielić tort z kimś bliskim :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu moich chłopaków ! ;))
   Uwierz mi że 2 lata temu nikt nie spodziewał się takiej urodzinowej niespodzianki :-)

   Usuń
 2. Wszystkiego co najlepsze dla Filipka! Niech mu się spełnią wszystkie dziecięce marzenia :) Również pojawiłam się na świecie w dniu urodzin taty i.. babci od strony taty. Fajna sprawa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu Filipka ! :)
   To dopiero niesamowity zbieg urodzinowych dat !!! Fajna sprawa naprawdę i można opowiadać z pokolenia na pokolenie ... ;)

   Usuń
 3. Zdrowia, uśmiechu i takiej fajnej rodzinki na dłuuuuuugie lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :-)
   Fajna perspektywa - dostawać podwójne życzenia przez dłuuuuuuugie lata ;))

   Usuń
 4. Jak zwykle spóźnione, ale wesołe 100laty i wszystkie najlepsze życzenia dla Panicza i Pana oraz buziak, dla kobiet za te piękne laury i grafiki :-)
  ps. zaproszenie 1 klasa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudnie dziękujemy ! My wszyscy !:-) ... że też każdy z nas jest godzien tak przemiłych słowiszczy ... ;-))

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...