piątek, 30 maja 2014

Grafiką do Lata !

Piechotą nadal nam zbyt daleko ... chciałoby się tak boso po mokrej od rosy trawie ... a tutaj temperatura i aura współpracować nie chcą ... Do upragnionego lata grafiką więc dotarłam. Na skrzydłach wspomnień i wyobraźni można by przenieść się w każdą z pór roku ... w każdej chwili. Poczuć zapach lata i ujrzeć rozświetlone słońcem obrazy - bajkowe letnie grafiki...
Tęczowy koncert Elfa
Padał deszcz...wciąż jeszcze zbłąkane krople stukają cichutko o rynnę. Uwielbiamy jak wodne kryształki schładzają upalne powietrze...a my zza szyby w ten deszcz tacy wpatrzeni ! Czekamy. Choć nudzić się nie nudzimy - wypatrujemy pierwszych słonecznych promieni...Są, są ! Spójrzcie - jest i tęcza !Zaraz...zaraz - na jej tle przykucnęła jakaś mała postać ! Fikuśną czapkę ma na głowie ... Co ona robi i jak tam weszła ? ... Słyszycie ? Po łące wiatr niesie melodię - jaka ona piękna !
Zamiast nut, pod obłokami, frunie tęcza niesiona bańkami !


Owocne marzenia
Marzenia takie mamy i choć wciąż ich wiele - te konkretnie uśmiechy na buziach naszych długo wstrzymują... 
Sad o poranku. Rosa jeszcze wilgotna, motyle i ptaki budzą się ze snu ... Leżymy pod drzewem. Owoce mamy na wyciągnięcie ręki - gruszki i jabłka dzielą jedną gałąź, poziomki próbują dosięgnąć nieba ... Leżymy, patrzymy, jemy i marzymy ... Ten letni leniwy poranek owocuje uśmiechami be końca.


Zabujani
Wiatr przyjemnie chłodzi - to miłe uczucie ... Szeleszczą liście, suną obłoki, upał pod drzewa wstępu nie ma. Leżymy wygodnie. Hamaki rozbujane wiatrem kołyszą się w rytm ptasiego świergotu ... Patrzymy na niebo, a tam ? Tańcząc na wietrze wiruje deszcz liściowego konfetti...Jest kolorowo, leniwie, spokojnie ... Ta błogość prowadzi do krainy snu. Mamy czas, mamy czas ... Zabujaliśmy się w tym wszystkim po uszy... Zabujaliśmy się w Wakacjach !Jak widać wspomnienia ... marzenia mają nie raz wiele do opowiedzenia ;) 

Tak oto powstały letnie karteczki - wakacyjne i nie tylko ...
Karteczki z misją specjalną. Aby karteczka o Lecie niosła wieści po całym świecie !:)
A gdyby tak każdy z nas z wakacyjnej podróży rozesłał do wszystkich swoich bliskich karteczki dzieląc się z nimi swoją wypoczynkową Radością ? Czy uśmiechaliby się jedynie ci na wakacjach będący ... ? ;))Zdjęcia z rodzinnego foto - archiwum - Kingusiowy i Filipowy dziadek
Ilustracje - Mama 
Opracowanie graficzne - arcydzielko.blogspot.com
Pozostałe ilustracje do podejrzenia Tutaj

10 komentarzy:

 1. To są najbardziej urocze prace na temat lata i miłości jakie widziałam :)
  Namawiam do stworzenia książeczki dla dzieci i wyjścia w świat ze swoimi pomysłami :) nie tylko wirtualny.
  Zawsze kiedy oglądam i czytam Twoje wpisy jestem pozytywnie nakręcona :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To 'pozytywne nakręcenie' to jeden z najmilszych komplementów jaki do tej pory otrzymałam :)) - jest mi niezmiernie miło że moja praca wywołuje uśmiech na twarzach oglądających, tak jak i u mnie gdy ją tworzę :-)
   To do czego namawiasz to moje skryte marzenie ... a teraz już mniej skryte ;)) - być może i kiedyś okazja się nadarzy ...?

   Usuń
 2. Kochana, zgadzam sie z Magdalena i zacząć ilustrowac ksiazki dla dzieci....
  Taki tęczowy elf zaczarowalby wszystkich milusinskich i ich rodzicow :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczarowane elfy, tajemnicze lasy, magiczne łąki ... to bajkowy świat który może urzec i wciągnąć jak gąbka wodę ... również samych dorosłych. A jak już raz do tej krainy dotrzemy - nie mamy zbytnio ochoty na zbyt długo do dorosłości powracać ;)) Zmusza nas jednak do tego codzienność.

   Usuń
 3. Wpadłam tylko na chwilę, obejrzeć, skomentować... zatrzymałam się na dłużej... i nie mam słów, może jedno... NIESAMOWITE.

  "Za górami między bańkami wypełniamy czas marzeniami" nad tym zdaniem przysiadłam na dłuższy czas ... dziękuję Ci za nie, wywołało u mnie falę refleksji... zapatrzona w cudowną grafikę myślałam, myślałam i w myślach przenosiłam się w fantastyczne, bajkowe miejsca.

  XOXO <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiesz jak takie komentarze jak Twój uskrzydlają i motywują do dalszego grafikowania ;)) ! Dziękuję za wizytę i te ciepłe słowa ♥

   Usuń
 4. My jesteśmy zakochani w Muminkach, a tu u Ciebie taki Muminkowe doliny widzę :-) Fajne, ciepłe, bajkowe, sielskie obrazki. Dla dzieci jako dodatek do kołysanek, albo jakichś maminych opowieście szeptanych do uszka. Powodzenia. Marzenia trzeba próbować spełniać :-)
  P.S. Te hamaki szczególnie mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ... Muminki mają w sobie wiele bajkowej magii :-) są takimi opowieściami których porównać chyba z niczym nie potrafię ... a że to moje też bajki z dzieciństwa być może z tyłu głowy gdzieś tam mi szeptały wspomnienia do ucha gdy tworzyłam te swoje ... ;)
   'Po to trzeba mieć marzenia by doczekać ich spełnienia' ... ponoć ;)) Dziękuję, powodzenie do plecaka więc spakuję ;))
   P.S. A wiesz że te hamaki to był taki pomysł dodatkowy i na koniec dorobiony..., a ostatecznie chyba moje oko też najbardziej cieszą ... ? :)) Taka to czasem zależność że im mniej się staramy coś zrobić dobrze tym lepiej nam wychodzi ;))

   Usuń
 5. Śliczne tworzysz ilustracje - nastrajają bardzo pozytywnie :) Bardzo przyjemnie też się czyta Twoje posty. Jako przyszła mama będę teraz częściej zaglądać.
  Ps. Czy mogę zapytać w jakim programie tworzysz ilustracje?
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) - jest mi bardzo miło i zapraszam oczywiście jak najczęściej :)
   Oczekiwanie na bycie mamą to piękny, niepowtarzalny czas - warto go wykorzystać na same pozytywne zajęcia i myśli :)
   Ps. Ilustracji nie tworzę tylko w jednym programie - szerzej o szczegółach podpowiem przez maila - zapraszam do kontaktu:)
   Pozdrawiam:)

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...