sobota, 19 lipca 2014

Lubię . . . Kocham . . . Zapraszam.

I jeszcze obowiązkowo - wakacyjnie Pozdrawiam ... z dalekich i bliskich podróży.
To wszystko słowa bardzo osobiste, wymagają więc możliwie osobistej oprawy. Takiej która wiele o nas mówi, wiele dla nas znaczy ... najlepiej jak własnymi rękoma powstała. 
Karteczki - bo o tym ten wpis będzie - powstawały jako urodzinowe zaproszenia, okazjonalne kartki, laurki ...
Kinia dorosła już do wieku że coraz częściej interesuje się techniką 'wyższą'. Słowo w cudzysłowiu jest przeze mnie dane pod wątpliwość...Córka moja chciałaby już rysować, tworzyć, projektować ... w komputerze. Jak Mama. Często otrzymuję zapytania 'Kiedy rozpoczniemy naukę'?:)  Odpowiadam: 'Masz czas...' (dużo czasu!:). Póki co ... twórz własnoręcznie: szkicuj, maluj, rysuj... wyklejaj wycinaj, wyszywaj ... baw się formą, fakturą, deseniem...Nie ma frajdy ponad to. Ponad to co stworzysz własnoręcznie. Jest trochę bałaganu, trochę chaosu, trochę więcej pracy i sprzątania. Efekt jednak - nie do porównania z czymkolwiek co stworzysz przy pomocy komputera. Poza tym - jak inaczej wyćwiczyć rękę i technikę tą osobistą (właściwą) ?. Technikę wyższą (tutaj dosłownie ;)?. Manualnie rozwinąć się można jedynie poprzez własnoręcznie dzieła stworzone...
... a potem ... Potem trochę trochę z wygody, trochę by ułatwić sobie życie, a trochę by dopasować się do obecnie panujących standardów i wymogów ... będziemy się ćwiczyły w rysowaniu komputerowym :). 
Póki co jednak zatracamy się w szaleństwach twórczości własnoręcznej ! Jak kiedyś, jak zawsze dotąd ... przekrzykujemy się pomysłami. Kompromis nie raz jest trudny nie raz nie możliwy ;). Wychodzi nam raz lepiej, raz gorzej ... jednak satysfakcja wciąż ta sama. 
Korzystając z wakacyjnego czasu stworzyłyśmy karteczki z przesłaniami prosto od ♥ Jako tło posłużyły nam akwarelowe abstrakcje powstałe w wyniku orzeźwiającej sztuczki ... Jednak można i użyć kolorowego papieru lub białą kartkę pomalować kredkami ... I tutaj znów jest ta piękna dowolność - sami wybieramy ozdobne dodatki, kolory, stempelki, włóczki, techniki ...
Obecne karteczki powstawały następująco:

A oto nasz 'patent' na wykorzystanie odpowiedniego na twórczość momentu i sprytne zagospodarowanie przestrzeni na warsztat ;))
Jako więcej przykładów - karteczkowe ręcznie wykonane zaproszenia z naszego archiwum - na Kinii 5 urodziny (Koszulkowe Arcydziełka ... tutaj technika 'wyższa' trochę nam pomagała ;) , 7 urodziny oraz na chrzciny Fifi:Nie wiem jak Wy ale My bardzo lubimy takie twórczości :) Być może choć skrawek naszych zdjęć stanie się inspiracją... PolecaMy - radość i zaskoczenie osoby otrzymującej - nie do opisania. Nie do opisania tutaj ;)). Trzeba przeżyć, zobaczyć, zrobić ... koniecznie własnoręcznie :)).

6 komentarzy:

 1. Zdolna mama, zdolna córka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne pomysły! Kartki papierowe haftowane, koperty z opakowań na CD, a kartka z papugą bardzo mi wpadła w oko :)
  Zgadzam się w kwestii roboty "ręcznej", w liceum żadnych komputerów nam nie pozwalali, tylko "papier i nożyczki" :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za docenienie pomysłów z szuflady ;)) Stara szkoła jest najlepsza ... przynajmniej na dobry początek :))

   Usuń
 3. Takie ręcznie wykonane karteczki są najlepsze. Jedyne w swoim rodzaju. Przepiękne prace !!! Pozdrawiam serdecznie Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Kasiu - Ty doskonale wiesz jak docenić rękodzieło - sama tworzysz jedyne w swoim rodzaju !!! :) Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń

Zatrzymaj się proszę na chwilkę ... Słowa tu zostawione także nas inspirują ♥ ( i motywują ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...